Szybkie ładowanie strony

Jeśli chodzi o przeglądanie stron internetowych, pięć sekund może wydawać się wiecznością, zwłaszcza gdy użytkownicy czekają na pobranie wolnej strony internetowej. Ten lag może mieć poważne konsekwencje, ponieważ Google uwzględnia prędkość witryny przy ustalaniu jej obecności w wynikach wyszukiwania. Według Google’a, prawdopodobieństwo, że użytkownicy porzucają stronę internetową, wzrasta o 32%, gdy czas ładowania strony wzrasta z jednej do trzech sekund. W innym badaniu około cztery na pięć odwiedzających witrynę, którzy nie są zadowoleni z wydajności strony, mówią, że nie będą już na nią wracać. To oznacza, że jeśli Twoja strona internetowa jest niewydajna i wolna, tracisz klientów. Teraz  nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. Oto kilka sugestii, jak przyspieszyć i zwiększyć jej szybkość ładowania.

1. Wybierz szybszego hosta internetowego.

Niezawodność i prędkość Twojego hostingu internetowego mają duże znaczenie dla tego, jak szybko (lub wolno) Twoja strona internetowa się ładuje. Wiele osób wybiera najtańszy hosting, aby zaoszczędzić pieniądze, zwykle kosztem prędkości pobierania ich strony. Jeśli serwery Twojego hostingu internetowego są wolne, co powoduje opóźnienia podczas ładowania Twojej strony, powinieneś rozważyć zmianę na lepszy (szybszy) hosting. Szybsza strona oznacza lepsze doświadczenie użytkownika, zwiększoną sprzedaż i lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Przy wyborze hostingu należy wziąć pod uwagę lokalizację serwera, wydajność serwera, rodzaj hostingu, oprogramowanie serwera, dostępność i wsparcie techniczne.

2. Użyj szybkiego, responsywnego motywu dla swojej witryny.

Używanie szybkiego i responsywnego motywu dla Twojej witryny ma wiele korzyści. Po pierwsze, szybsza prędkość ładowania Twojej strony internetowej przekłada się na zwiększenie zadowolenia użytkowników oraz poprawę wyników wyszukiwania. Kiedy Twoja strona szybko się ładuje, użytkownicy nie muszą czekać i nie tracą cierpliwości. Dzięki temu pozostają na Twojej stronie dłużej, co może wpłynąć na zwiększenie konwersji i zysków. Po drugie, responsywny motyw jest kluczowy dla użytkowników, którzy korzystają z różnych urządzeń mobilnych. Zwiększająca się popularność korzystania z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych oznacza, że Twoja strona musi działać dobrze na różnych ekranach i w różnych rozdzielczościach. Zastosowanie responsywnego motywu pozwala na automatyczną dostosowanie wyglądu Twojej strony internetowej do wielkości ekranu i zapewnia lepszą wrażenia użytkowników. Wybór  szybkiego i responsywnego motywu dla Twojej strony internetowej ma wiele korzyści i wpływa na zadowolenie użytkowników oraz Twoje wyniki biznesowe. Jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymać więcej odwiedzających, zwiększyć konwersje i zyski, warto zainwestować w dobry motyw dla swojej witryny.

3. Przesyłaj i przesyłaj strumieniowo dowolne filmy bezpośrednio z YouTube.

Duże pliki online, takie jak wideo, mogą spowodować wolne ładowanie Twojej witryny. Zamiast bezpośrednio przesyłać pliki wideo na swój hosting, powinieneś przesłać je na YouTube. Możesz wówczas łatwo osadzić linki do tych wideo na swojej stronie internetowej. Twoi odwiedzający będą mogli bezpośrednio streamować Twoje wideo z YouTube, co przyspieszy czas ładowania Twojej witryny.

4. Wtyczek należy używać oszczędnie.

Podczas instalowania wtyczek możesz zwiększyć funkcjonalność Twojej witryny poprzez wtyczki, jednak zbyt duża ich ilość spowoduje spowolnienie prędkości pobierania. Ponieważ wszystkie wtyczki muszą zostać załadowane przed pełnym załadowaniem Twojej strony internetowej, odwiedzający będą musieli poczekać. Jeśli uważasz, że zbyt wiele wtyczek spowalnia prędkość Twojej witryny, powinieneś usunąć te, których naprawdę nie potrzebujesz. Często wiele wtyczek można zastąpić jedną wtyczką, która ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz do swojej witryny.

5. Duże pliki internetowe można kompresować.

Duże pliki internetowe mogą spowodować wolne ładowanie Twojej witryny. Dokumenty PDF oraz pliki graficzne, które są ciężkie mogą długo się pobierać, zwłaszcza dla odwiedzających korzystających z urządzeń mobilnych. W rezultacie, zmniejszenie rozmiaru dużych plików może pomóc w szybszym ładowaniu Twojej witryny.

6. Zoptymalizuj efekty wizualne, aby przyspieszyć ładowanie.

Jeśli Twoje obrazy nie są zoptymalizowane dla szybszego pobierania, również spowolnią ładowanie Twojej witryny. Oto kilka prostych sposobów, aby przyspieszyć czas ładowania obrazów na Twojej witrynie: Użyj odpowiedniego rozszerzenia pliku podczas zapisywania obrazów (webp). Aby zdjęcia ładowały się szybciej, zmniejsz ich rozmiar. Skompresuj swoje zdjęcia za pomocą darmowego narzędzia do kompresji obrazów.

7. Ogranicz liczbę komentarzy, które pojawiają się na jednej stronie.

Chociaż komentarze użytkowników są korzystne dla zwiększenia zaangażowania publiczności i poprawy SEO, strona internetowa z zbyt wieloma komentarzami może wymagać więcej czasu na ładowanie. W związku z tym nie powinieneś wyświetlać więcej niż 50 komentarzy na jednej stronie internetowej, aby zwiększyć prędkość ładowania Twoich stron. Jeśli Twoje posty i artykuły na blogu mają dużo komentarzy od użytkowników, Twoi odwiedzający nie będą musieli czekać tak długo na ładowanie stron internetowych.

Podsumowanie.

Jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny, zwiększyć liczbę odwiedzin, poprawić wrażenia użytkowników i zwiększyć konwersje, to Twoja strona musi szybko się ładować. Google udostępnia bezpłatny test szybkości strony, który zawiera porady dotyczące poprawy szybkości ładowania Twoich stron internetowych. Po zidentyfikowaniu problemów możesz zdecydować się na zatrudnienie specjalisty, który pomoże Ci zoptymalizować Twoją witrynę dla szybszego ładowania. Zwykle warto ponieść koszty, aby poprawić jakość działania Twojej strony.

Stwórz z nami nowoczesną stronę internetową