indeksowanie

Posiadasz nową stronę internetową WordPress, którą samodzielnie zbudowałeś lub zleciłeś jej stworzenie komuś innemu. Twoja domena (czyli strona internetowa) jest już dostępna dla Twojej grupy docelowej, niestety jednak po upływie 24 godzin wciąż nie została uwzględniona w indeksie Google. Strona została już opublikowana, a opcja „Blokuj wyszukiwarkom indeksowanie tej witryny” w ustawieniach WordPress jest wyłączona. Jest to sytuacja frustrująca! Dlaczego Google jeszcze nie zaindeksował Twojej strony? Jak długo trwa proces indeksowania strony przez Google?

Czy możesz mieć wpływ na szybkość indeksowania?

Ponieważ istnieje wiele miliardów stron internetowych i domen, które muszą zostać zindeksowane, to Google samodzielnie decyduje o prędkości tego procesu. Ponadto, Google musi monitorować wszystkie zmiany wprowadzane na istniejących już witrynach. Nie masz pełnej kontroli nad tym, kiedy Twoja strona internetowa pojawi się w wynikach wyszukiwania, ale istnieją sposoby, które pozwalają na pewne wywieranie wpływu.

Oto kilka wskazówek, jak wpłynąć na indeksowanie przez Google. Dzięki temu będziesz mógł wpłynąć na proces przeskanowania Twojej strony internetowej WordPress przez Google i sprawić, że będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania!

1. Zarejestruj swoją witrynę w Google Search Console

Zaloguj się na swoje konto Google w Google Search Console. Następnie możesz dodać właściwość w ramach GSC. W zależności od metody weryfikacji wybierasz preferowaną opcję i przechodzisz przez kroki.

2. Inspekcja URL w Google Search Console

Po dodaniu domeny swojej witryny jako właściwości i jej weryfikacji, możesz przejść do kolejnego kroku. Kiedyś w Google Webmaster Tools (w ramach Google Search Console) można było wywołać URL. W nowej wersji Search Console funkcja ta nazywa się „inspekcja URL”. Dzięki tej funkcji możesz podać adres URL swojej witryny (lub strony) i poprosić Google o jego sprawdzenie. Google sprawdza, czy adres URL jest już zindeksowany. Jeśli tak nie jest, kliknij „Poproś o indeksowanie”. Możesz również użyć tej funkcji, gdy dokonasz zmiany w witrynie i chcesz, aby była ponownie zindeksowana.

3. Wysłanie mapy witryny XML

W ramach swojej witryny WordPress utwórz mapę witryny XML, którą możesz wysłać do Google. Możesz to łatwo zrobić, korzystając z wtyczki Yoast SEO. Najpierw sprawdź, którą mapę witryny potrzebujesz, a jeśli potrzebujesz pomocy, zapytaj o nią. W Google Search Console możesz wysłać adres URL mapy witryny do Google, aby przedstawić schemat i ułatwić Google przeszukiwanie (i indeksowanie) Twojej witryny.

4. Instalacja Google Analytics

Utwórz również konto Google Analytics dla swojej strony internetowej. Dzięki temu możesz mierzyć liczbę odwiedzających swoją witrynę, z jakich kanałów przychodzą i jaką zawartość przeglądają.

5. Przygotuj post w mediach społecznościowych

Przygotuj post na wszystkich swoich kanałach w mediach społecznościowych. Zamieść przyjemny post wraz z linkiem do swojej strony internetowej, dzięki czemu Google może również śledzić ten link.

Jak długo trwa, zanim Google znajdzie moją stronę internetową?

Mamy nadzieję, że w tym artykule udało nam się udzielić Ci kilku wskazówek dotyczących powyższego pytania, dzięki czemu będziesz mógł samodzielnie przyspieszyć indeksowanie w Google. Nie zapominaj jednak, że ostatecznie to Google sam decyduje, jak i kiedy to zrobi, ale zazwyczaj jest to kilka dni.

Stwórz z nami nowoczesną stronę internetową