9 wskazówek które pozwolą Ci napisać wartościowe treści na Twoja stronę internetową
Dobra treść jest bezcenna. Często brakuje czasu i wiedzy, aby napisać dobrą treść na stronę internetową. To stracona szansa, ponieważ dobre teksty mogą uczynić Twoją stronę bardzo atrakcyjną. Poniżej przedstawiamy 9 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć odpowiednie teksty na stronę internetową.
1. Pisząc dla swojej grupy docelowej zawsze pamiętaj, do kogo kierujesz Swoje treści.
Dostosuj do odbiorców ton wypowiedzi. Jeśli Twoi odwiedzający to specjaliści, warto aby mogli dowiedzieć się czegoś nowego. Jeśli Twoi goście są ludźmi, którzy nie znają się na temacie, ważne jest, aby dostosować styl pisania właśnie do Nich, jasno wytłumaczyć im wszystkie zagadnienia krok po kroku.
2. Pamiętaj o poprawnej strukturze tekstu.
Na pewno zdarzyło Ci się wejść na stronę internetową i zobaczyć tylko tekst bez akapitów, bez wyróżnień i bez pustych przestrzeni. Wtedy od razu klikasz na wyjście. Niezależnie od długości tekstu, ważne, aby był dobrze zorganizowany i interesujący. Pamiętaj o podtytułach, akapitach, przyjemnej czcionce, odpowiednim rozmiarze czcionki i grafikach, które przyciągają uwagę i pasują do tekstu.
3. Bądź konsekwentny. Pisz teksty we właściwym czasie.
Nie mieszaj czasów przeszłych i teraźniejszych, ponieważ czytanie takiego tekstu jest niejasne i niezrozumiałe. Na całej swojej stronie używaj również tego samego tonu wypowiedzi. Upewnij się, że akapity na stronie są jednakowej wielkości i że wszędzie używasz tej samej czcionki.
4. Dodaj podtytuły.
Regularne używanie podtytułów na stronie pomaga w stworzeniu porządku i pokazuje, o czym mówią poszczególne akapity. Dzięki temu czytelnik może łatwo przeglądać i przejść bezpośrednio do interesującego go punktu. Optymalna długość akapitu to maksymalnie dziesięć wierszy. Jeśli akapit jest dłuższy użyj pod akapitów.
5. Pisz przyjemne teksty.
Upewnij się, że Twoje teksty łatwo się czyta. Uważaj, by nie używać zbyt wielu potocznych zwrotów, oraz zachować poprawną polszczyznę. Pisząc tak, jak mówisz, unikasz błędów wynikających z używania trudnych słów w niewłaściwym kontekście.
6. Dobór odpowiednich ilustracji.
Aby zatrzymać uwagę czytelnika, warto użyć odpowiedniego materiału wizualnego, takiego jak zdjęcia i filmy, które nie tylko urozmaicą tekst, ale mogą także służyć jako dodatkowe objaśnienie. Należy używać dodatkowej treści tylko wtedy, gdy jest ona istotna, ponieważ nieodpowiednie obrazy lub filmy mogą wprowadzić czytelnika w błąd.
7. Stosuj krótkie zdania.
Badania wykazują, że czytanie z ekranu jest o 25% wolniejsze niż czytanie z papieru. Dlatego nie pozwól czytelnikowi się zniechęcić. Używaj krótkich zdań składających się z maksymalnie dwudziestu słów oraz akapitów składających się z dziesięciu linii.
8. Używaj list wypunktowanych.
Ludzie lubią porządek, a listy są właśnie po to, aby zapewnić porządek. Dzięki punktarkom Twój tekst staje się krótszy, bardziej przejrzysty, a czytelnik może w jednym rzucie oka zdecydować, czy chce przeczytać listę, czy ją pominąć.
9. Nie zapomnij o wezwaniu do działania.
Miło, że użytkownik czyta Twój tekst, ale ostatecznie chcesz, aby skorzystał z Twoich usług lub kupił jakiś produkt. Każda strona ma określony cel. Upewnij się, źe Twój odbiorca ma do tego łatwy dostęp.
Podsumowanie
Potrzebujesz pomocy w pisaniu dobrej treści na stronę internetową? Z tymi dziewięcioma wskazówkami możesz samodzielnie rozpocząć pracę nad dobrą treścią na swojej stronie internetowej. Wolisz powierzyć to specjaliście? Nasz copywriter z przyjemnością napisze dla Ciebie dobrą treść na stronę internetową! A programista zoptymalizuje ją pod kątem SEO (search engine optimization).