komputer

Wyszukiwarka, taka jak Google, stara się łączyć istotne informacje z wyszukiwanymi słowami kluczowymi. Google dokonuje tego poprzez wykorzystanie algorytmu, który ma za zadanie ustalić temat. Algorytm opiera się na określonych wytycznych dotyczących istotnej treści. Określenie tematu tekstu jest dla Google prostsze niż w przypadku obrazów.

Połącz obrazy ze słowami kluczowymi

Google jest wyszukiwarką internetową, nie zaś istotą. Wyszukiwarka ta nie posiada oczu, które mogłyby analizować obrazy i ustalać ich temat. Niemniej jednak, nie oznacza to, że niemożliwe jest przekazanie Google informacji na temat treści zawartych na obrazach. W tym celu można skorzystać z pewnego narzędzia, znanego jako atrybut „Alt tag”. Obrazy, które korzystają z tej metody, są o wiele bardziej przystępne do odnalezienia niż te, którym nie przypisano odpowiedniego lub zbyt długiego tytułu.

W jaki sposób stosowany jest atrybut tagu Alt?

Po przesłaniu obrazka można podać mu tytuł, który ma wpływ na jego widoczność w wynikach wyszukiwania. Przy wprowadzaniu tego tytułu ważne jest dokładne określenie tematu. Na przykład, jeśli przesłany zostaje obrazek przedstawiający białego konia, istnieje kilka odpowiednich tytułów. Jednak istotne jest uwzględnienie słów kluczowych. Jeśli obrazek ma być wyszukiwany pod hasłem „pies”, konieczne jest wpisanie tytułu „biały pies”. Jeśli zdecydujemy się na tytuł „biały pies”, obrazek nie będzie łatwo znaleziony pod hasłem „pies”. Google bowiem daje pierwszeństwo obrazkom, które mają tylko słowo „pies”. Dlatego ważne jest, aby dobrze dobrać tytuł z myślą o wynikach wyszukiwania.

Na co uważać?

Jeśli nie zostanie podany tytuł, trudno będzie znaleźć obrazek. Google zatem przyznaje pierwszeństwo tym obrazkom, które posiadają nadany tytuł. Przy określaniu tytułu ważne są również rodzajniki.

Czy uważasz, że ważne jest, aby struktura SEO Twojej platformy online, włącznie z obrazkami, prezentowała się dobrze? W takim przypadku rozważ skorzystanie z usług specjalisty SEO, takiego jak Atsep. Jesteśmy w stanie w pełni zadbać o optymalizację SEO dla Twojej firmy.

Stwórz z nami nowoczesną stronę internetową