Sklepy Internetowe

Sklep internetowy

Rola nowoczesnych technologii w życiu codziennym zyskała na znaczeniu i można powiedzieć, że prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego jest obecnie dla przedsiębiorcy standardem. Zastanawiasz się, czy założenie jakiegokolwiek sklepu internetowego będzie wystarczającym krokiem? Jeśli chcesz osiągać wysoki dochód i mieć dużą konwersję, to niestety nie. Potrzebne będzie rozwiązanie w pełni profesjonalne i kompleksowe, które my potrafimy zagwarantować. Wykonywanie sklepów internetowych jest naszą pasją, którą przekształcimy w sukces Twojego biznesu. Jaka jest najważniejsza cecha, którą musi posiadać sklep online? Przejrzystość, szybkość, a może bezpieczeństwo? Nie sposób wskazać jednej, ponieważ o sukcesie sklepu decyduje wiele elementów. W firmie Atsep mamy specjalistów od projektowania, designu, programowania, którzy stworzą do Ciebie najwyższej jakości platformę e-commerce

Na co zwracamy uwagę, tworząc sklepy online?

Projektując sklepy online, skupiamy się na potrzebach ich użytkowników, bo tylko zaspokajając te potrzeby, sprostamy oczekiwaniom naszych klientów. Sklep internetowy powinien być intuicyjny i odpowiednio kierować odwiedzających go. Należy dać kupującym możliwość wyboru różnych form przesyłki i płatności. Tworząc platformy e-commerce, przywiązujemy wagę do szybkości ładowania się strony na urządzeniach mobilnych oraz integracji z firmami kurierskimi, paczkomatami, systemami płatności online, a także porównywarkami cen. Skupiamy się również na zachowaniu zasad SEO i zapewnieniu stronie jak najlepszej widoczności.

Sklepy internetowe tworzymy według indywidualnych oczekiwań klienta. Każda ze stron powstaje od podstaw, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i wymagań. Każda platforma e-commerce jest odmienna, również jeśli chodzi o cenę jej wykonania. Koszt stworzenia prostego, standardowego sklepu będzie niższy niż rozbudowanego z wieloma funkcjonalnościami. Dlatego też każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, skontaktuj się z nami, przedstaw swoje pomysły, a my dokonamy bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny realizacji.

Cechy naszego sklepu internetowego:

Przejrzystość

Wszystkie informacje są czytelne dla użytkownika, aby nie musiał ich szukać. Konieczność poszukiwania podstawowych danych zniechęci go do odwiedzania strony. Produkty muszą być przyporządkowane do odpowiednich kategorii, a cena i parametry/opis każdego z nich wyeksponowane.

Intuicyjna nawigacja

Przechodzenie pomiędzy kategoriami i podkategoriami jest łatwe. Na podstronach umieszczamy linki do wszystkich produktów znajdujących się w konkretnej kategorii. Eksponujemy zakładki ‘’kontakt” i „koszyk”. Jeśli sklep ma posiadać panel użytkownika umożliwiający rejestrację, dbamy o to, aby był on prosty w obsłudze.

Dokładne opisy produktów

Należy przedstawić klientom jak najwięcej informacji na temat produktu. Uwzględniamy również w opisach słowa kluczowe, na które pozycjonujemy stronę, dzięki czemu sklep zajmie wyższą pozycję w wyszukiwarkach. W przypadku sprzedaży sprzętów specjalistycznych warto załączyć karty produktów od producenta.

Zdjęcia dobrej jakości

Kupując produkty online, klient ma możliwość zobaczenia ich jedynie na fotografii. Aby jak najlepiej zaprezentować sprzedawaną rzecz, zdjęcia powinny być wykonane w dużej rozdzielczości. Dobrze jest udostępnić możliwie jak największą ilość  fotografii.

Szybkość

Podstrony i zdjęcia sprawnie się otwierają. Jeśli użytkownik będzie musiał zbyt długo czekać na ich załadowanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że opuści stronę i poszuka produktu u konkurencji.

Bezpieczeństwo

Wiele osób nadal nie ma zaufania do płatności internetowych. Dlatego należy zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczeń, aby dokonywanie zakupów online było w pełni bezpieczne, nieobarczone żadnym ryzykiem.

Sprawna wyszukiwarka

Użytkownicy poszukując określonego produktu, wpisują jego nazwę w wyszukiwarkę. Stąd produkty w tworzonych przez nas sklepach internetowych posiadają precyzyjne nazwy, są solidnie opisane i otagowane.

Dostępność danych sprzedawcy i możliwość kontaktu z nim

Dodanie informacji o podmiocie prowadzącym sprzedaż uwiarygodnia sprzedawcę w oczach klientów. Dane firmy powinny znaleźć się w zakładce „kontakt” lub w stopce strony. Należy zapewnić klientom możliwość sprawnego kontaktu z firmą poprzez udostępnienie nr telefonu lub komunikatora. Na stronie powinien być również zamieszczony adres e-mail lub formularz kontaktowy i adres stacjonarny firmy.

Strona wolna od błędów

Aby klienci Ci zaufali i mieli pewność, że Twoja strona jest aktualna, należy unikać występowania wszelkiego typu błędów, w tym błędu 404, nieotwierających się linków, pustych kategorii, problemów z wyświetlaniem zdjęć.

Powyższe kwestie wydają się najbardziej istotne z perspektywy potencjalnych klientów sklepów internetowych. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, postaramy się najpełniej sprostać potrzebom i oczekiwaniom użytkowników Twojej strony.