biuro
Często otrzymujemy pytania przez telefon lub e-mail od osób, które coraz częściej zmagają się z problemem naprawy błędów na swoich stronach internetowych – a konkretnie na stronach stworzonych w WordPressie. Co interesujące, w większości przypadków dotyczy to firm, które zleciły stworzenie swojej strony WordPress innej firmie.
 

Strona ta może być już kilkumiesięczna lub kilkuletnia i do niedawna funkcjonowała bez zarzutu. Jednak w pewnym momencie zaczęły pojawiać się błędy, co skłoniło właścicieli do poszukiwania wsparcia w ich rozwiązaniu. Często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Osoba lub firma, która stworzyła stronę, może już nie prowadzić działalności, nie oferować wsparcia dla WordPressa lub po prostu nie być w stanie poradzić sobie z problemem. Z kolei firma hostingowa często odmawia odpowiedzialności, odsyłając do twórcy strony, który z kolei odsyła z powrotem do firmy hostingowej. W efekcie, jako firma, znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, nie wiedząc, kto może rozwiązać problemy na Twojej stronie.

Podręczniki dostępne online nie oferują żadnego rozwiązania

W sieci dostępnych jest wiele poradników i treści, które obiecują rozwiązanie różnorodnych problemów na stronach internetowych. To brzmi zachęcająco, jednak w rzeczywistości często okazuje się, że te metody nie przynoszą oczekiwanych efektów. Twoja strona internetowa ma swoją unikalną historię, przez co standardowe rozwiązania okazują się nieskuteczne. W przypadku prostych błędów, być może udało Ci się je naprawić samodzielnie, korzystając z dostępnych online przewodników i materiałów. Jednak tym razem sytuacja jest inna. Błędy, z którymi się teraz zmagasz, są bardziej złożone i wymagają głębszego zrozumienia mechanizmów działania strony. W tej sytuacji niezbędna jest pomoc profesjonalisty od WordPressa. Rozpoczynasz poszukiwania i natrafiasz na różne firmy oferujące swoje usługi, ale znów napotykasz na przeszkody.

Potrzebna doraźna pomoc w WordPressie

Będąc szczerymi, nawet my, specjaliści od WordPressa, nie jesteśmy zadowoleni z konieczności zajmowania się tego typu sprawami. Może to brzmieć nieprzyjemnie, ale zbyt często zdarza się, że naprawiamy coś, co po pewnym czasie prowadzi do kolejnego konfliku z innym elementem na stronie. Taka tymczasowa „łatka” nie rozwiązuje problemu na dłuższą metę, ponieważ podstawy i struktura Twojej strony nie są odpowiednio skonstruowane. Pluginy, które przestają być aktualizowane, przestarzałe motywy, niestandardowe fragmenty kodu, które przestają działać z powodu przestarzałego kodu, czy inne kombinacje – wszystko to przyczynia się do pojawiania się coraz większej liczby błędów.
 

Jest to więc jak próba zatrzymania przecieku, gdy kran jest ciągle otwarty. Będziemy dokładnie analizować Twoją stronę i oceniać, czy chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność za jej utrzymanie. Czasami możliwe jest pozostawienie strony w obecnym stanie, ale w niektórych przypadkach konieczna jest jej całkowita przebudowa, abyśmy mogli przejąć odpowiedzialność za jej techniczne utrzymanie.

Zapobieganie błędom na stronie

Błędy na stronie internetowej nie zawsze da się uniknąć, ale w wielu przypadkach jest to możliwe. Zapobieganie tym błędom zaczyna się już na etapie tworzenia strony WordPress. Jakie decyzje są podejmowane podczas projektowania i tworzenia strony? Czy twórca strony korzysta ze standardowych szablonów, układów i wtyczek, czy raczej z niestandardowych rozwiązań, które nie opierają się na standardach? Czy wybiera on egzotyczne motywy i wtyczki, czy raczej sprawdzone motywy i wtyczki z solidną polityką aktualizacji? Istnieje wiele darmowych motywów i podobna liczba darmowych wtyczek, ale kluczowe jest, czy twórca będzie kontynuował ich aktualizacje, szczególnie przy dużych aktualizacjach rdzenia WordPressa lub wersji PHP.
 

Stworzenie strony WordPress jest możliwe niemal na każdym rogu, a jedna firma może oferować jeszcze niższe ceny niż inna. Jednak najważniejsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: czego potrzebuje Twoja firma? Dobre zapoznanie się z tematem z góry może pomóc uniknąć błędów na stronie. Z biegiem czasu zawsze może pojawić się jakiś błąd, dlatego ważne jest, aby mieć jasne ustalenia dotyczące technicznego utrzymania strony. Kto będzie za to odpowiedzialny i na jakich warunkach?

Utrzymanie strony internetowej

Regularnie zauważamy, że wiele firm nie przykłada należytej wagi do utrzymania swojej strony internetowej. Strona została stworzona, jest dostępna online i wydaje się spełniać swoje zadania. Wiele z nich zakłada, że aktualizacje są automatycznie przeprowadzane przez firmę hostingową lub przez twórcę strony. Niestety, często okazuje się, że to założenie jest błędne, ponieważ nigdy nie zostało rzetelnie zweryfikowane. Aktualizacje mogą być wykonywane automatycznie, ale w przypadku wystąpienia błędu, proces aktualizacji jest pomijany. W rezultacie aktualizacja nie zostaje przeprowadzona w ogóle, jest wykonana tylko częściowo lub zawiera błędy, co prowadzi do pojawienia się problemów na stronie. Wymagane jest dokładne zbadanie przyczyn tych błędów, jednak odpowiedzialność za to nie została nikomu przypisana, a nikt nie podejmuje inicjatywy, aby rozwiązać problem. Z czasem możesz zauważyć, że niektóre funkcje strony przestają działać, co oznacza, że strona nie funkcjonuje już prawidłowo.
 

Aby tego uniknąć, wybierz agencję webową, która traktuje utrzymanie strony internetowej jako swoją własną odpowiedzialność. Oczywiście, nie oznacza to, że błędy nigdy się nie pojawią, ale w przypadku ich wystąpienia, zostaną one skutecznie rozwiązane. Chociaż chętnie zajęlibyśmy się realizacją i utrzymaniem Twojej strony, być może już posiadasz stronę internetową lub rozważasz współpracę z inną firmą w celu jej stworzenia. W takim przypadku nasza rada jest taka, aby dokładnie omówić kwestię utrzymania strony i ustalić odpowiednie warunki współpracy w tej dziedzinie.

Realizacja nowej strony internetowej

Przejęcie Twojej strony nie zawsze oznacza konieczność tworzenia nowej strony WordPress. Nie zawsze również oznacza to, że przejęta strona posiada solidne fundamenty, które pozwolą na jej rozwój w zgodzie z Twoimi online ambicjami. W Atsep chcemy nawiązać z Tobą długotrwałą współpracę. Oznacza to, że chętnie usiądziemy z Tobą, aby przyjrzeć się Twojej firmie jako całości, zrozumieć Twoje cele, obecną pozycję i opracować strategię, która pozwoli nam wspólnie osiągnąć te ambicje.
 

Czy na Twojej stronie WordPress lub w sklepie internetowym występują błędy, z którymi nie możesz sobie poradzić z obecnym twórcą strony lub dostawcą hostingu? Szukasz jednego punktu kontaktowego? Partnera online, który posiada wszystkie niezbędne kompetencje? Partnera, który może nie jest najtańszy, ale traktuje innych tak, jak sam chciałby być traktowany? W takim razie Atsep jest odpowiednim miejscem dla Ciebie! Skontaktuj się z nami, aby omówić możliwości dla Twojej strony internetowej.

Stwórz z nami nowoczesną stronę internetową