obrazy

Na pewno miałeś już okazję odwiedzić stronę internetową, na której teksty były tak gęsto upakowane, że nie było wiadomo, gdzie zaczynać czytać. A może Twój projekt strony internetowej potrzebuje odświeżenia? Ale co sprawia, że strona internetowa staje się interesująca dzięki dodatkowym elementom wizualnym? Jak można utrzymać uwagę odwiedzających? W tym artykule na blogu postaramy się odpowiedzieć na te pytania i podzielić się wskazówkami.

Jaką wartość wnoszą materiały wizualne do Twojej witryny?

Podczas odwiedzania Twojej strony internetowej pierwsze kilka sekund ma kluczowe znaczenie. W tym krótkim czasie odwiedzający podejmuje decyzję, czy warto kontynuować przeglądanie strony. To właśnie wtedy skanuje informacje o usługach i tworzy sobie pierwsze wrażenie. Dużą rolę w tym procesie odgrywają emocje. W zasadzie można porównać pierwsze wrażenie po odwiedzeniu strony internetowej do spotkania dwóch osób – pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne.

Materiał wizualny może mieć na to duży wpływ. Obrazy mają zdolność przyciągania uwagi i podkreślania nagłówków i tekstów. Poprzez powiązanie obrazów z Twoją marką lub kreowanym przez Ciebie przekazem, jesteś w stanie zatrzymać uwagę odwiedzających lub skupić ich uwagę na konkretnym miejscu lub usłudze. Dodatkowo, obraz wzbudza zaufanie, zwłaszcza gdy korzystasz z własnych materiałów wizualnych, co daje osobiste wrażenie.

Co jest ważne dla wizualizacji Twojej strony internetowej?

Jak już wcześniej wspomniałem, istotne jest dopasowanie materiałów wizualnych do celu Twojej strony internetowej. Jeśli Twoim celem jest dostarczanie informacji, zadbaj o wykorzystanie odpowiednich materiałów wizualnych, takich jak zdjęcia produktów lub filmy instruktażowe. Dopasowanie materiałów wizualnych do treści i celu sprawi, że odwiedzający lepiej przyswoi informacje i dłużej je zapamięta.
 

Dodatkowo, oprócz odpowiedniego dopasowania zdjęć do celu i treści, ważne jest również, aby były zgodne z wizerunkiem Twojej firmy. Jeśli Twoja firma stawia na indywidualne podejście do klienta, pokaż swoich pracowników na stronie internetowej, ewentualnie w połączeniu z prezentacją wykonywanych przez nich czynności. To tworzy rozpoznawalność i pokazuje, kim jesteś. Pierwsze wrażenie potencjalnych klientów jest bardzo ważne.

Ale gdzie znaleźć materiały wizualne na swoją stronę internetową?

W obecnych czasach na pewno nie brakuje opcji jeśli chodzi o materiały wizualne. Możesz zdecydować się na skorzystanie z usług fotografa, który wykonuje profesjonalne zdjęcia. Jeśli jednak jesteś początkującym przedsiębiorcą z ograniczonym budżetem, możesz samodzielnie robić zdjęcia. Obecnie większość smartfonów posiada aparaty o wystarczającej jakości, aby zrobić zdjęcia odpowiednie do umieszczenia na stronie internetowej. Oprócz własnych materiałów możesz również skorzystać z banków zdjęć.
 
Firma Atsep specjalizuje się w tworzeniu i utrzymywaniu stron internetowych opartych na WordPress, oferuje także usługi hostingowe i marketing internetowy. Czy możemy pomóc Ci w którymś z tych obszarów? Jeśli tak, to jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Stwórz z nami nowoczesną stronę internetową